Menu Close

Чому кулаки були розкуркулені: історичні причини та наслідки

Один із найпохмуріших періодів російської історії — розкуркулювання, спрямоване на знищення куркулів, відбувся в період нестабільності та політичних змін. Цей процес було здійснено в рамках колективізації сільського господарства та прагнув призвести до заміни традиційних форм володіння землею на колгоспи. Однак часто розкулачування стало просто знаряддям терору з боку радянської влади, що призвело до трагічних наслідків.

В основному, програму розкуркулювання в головному зразку можна розцінювати як частину політики Сталіна, створену для досягнення його політичних цілей. Сталін вважав, що кулаки як багаті сільські жителі перешкоджають проведенню колективізації, і що вони є ворогами народу. Внаслідок цієї політики безліч селян потрапили до концтаборів, вчинили самогубство або загинули від голоду.

Разом з тим, розкуркулювання можна описати і як економічну програму. Колективізація сільського господарства дозволила західній частині країни перерозподілити землю та збільшити виробництво сільськогосподарської продукції. Розкулачування також спричинило конфіскацію майна куркулів, що дозволило державі використовувати його з метою соціальної та економічної перебудови.

Навіщо кулаків розкуркулювали
РікПричиниРезультати
1930Ліквідація "класового ворога"Масові репресії, знищення куркулів та їх сімей
1931Колективізація сільського господарстваЗнищення самостійних селянських господарств
1932Голодомор, утримання колгоспників та робітниківМасова загибель населення, голод та бідність
1933Виселення із сіл населення "зайвого"Реструктуризація населення з метою повного контролю держави

Вони мали конфіскувати майно, а самих людей виселити у північні та східні регіони СРСР; лояльні до влади люди. Їх переселяли за території колективізації, надавши їм найгірші землі.31 січ. 2020 р.

У чому сенс розкуркулювання?

Розкуркулювання, система репресивних заходів, які здійснювалися керівництвом СРСР під час колективізації проти селян, зарахованих до розряду куркулів. Перехід від політики обмеження куркульства до ліквідації його «як класу» проголосив І. В. Сталін на Всесоюзній конференції аграрників-марксистів 27 грудня 1929 року.

Хто такі кулаки і чому їх розкуркулювали?

кулаки – Заможні селяни, які використовують найману працю, сільська буржуазія, спекулянти. Радянські дослідники відносять до ознак куркульства «експлуатацію найманої праці, утримання торгово-промислових закладів, лихварство».

Що робили із кулаками?

"Кулакиділилися на три категорії. Глави сімей, що проходять по першій категорії, заарештовувалися як "злісні контрреволюціонери" і прямували до таборів, а їхні сім'ї – на поселення. Друга категорія їхала в "холодні краї" разом з батьками, третій дозволялося після конфіскації майна влаштуватися на заводи та будівництва.